24.10.2021 | Wyświetleń: 607

PLHK: Mocna wygrana w Jastrzębiu!

W sobotę 23 października nasze dziewczyny odniosły piękne zwycięstwo na zespołem UKH Białe Jastrzębie. Podczas meczu, do którego doszło w Jastrzębiu Zdrój na lodowisku Jastor, "Szarotki" ustrzeliły pięć bramek i w trakcie całego spotkania pozwoliły rywalkom na tylko jedną odpowiedź!

Od samego początku podopieczne Zbigniewa Podlipniego czuły się bardzo pewnie. Po 10 minutach "rozgrzewki", zawodniczki MMKS-u Podhale Nowy Targ przystąpiły do działania. W 11 minucie Magdalena Mroszczak w akcji z Małgorzatą Nosal, zdobyła pierwsze trafienie.

Na kolejny strzał musieliśmy czekać 9 minut. W 45 sekundzie drugiej tercji do głosu doszły Jastrzębie i wyrównały na 1:1. Niedługo jednak trwało ich szczęście, bo w 28 minucie Agata Leśniowska podwyższyła wynik dla Podhala! Chwilę później w jej ślady poszła Adriana Szopińska, dzięki czemu w 30 minucie mieliśmy już dwubramkową przewagę. Na tym jednak "Szarotki" nie poprzestały. Na 95 sekund przed końcem tercji świetny strzał oddała Małgorzata Nosal. W trzecią tercję zespół wjechał więc z wynikiem 4:1!

Dominacja trwała dalej. 3 minuta 3 tercji, to strzał Karoliny Pierwoły. Końcówka spotkania przyniosła sporo emocji, które zaczęły wymykać się spod kontroli. Posypały się kary, za bójkę, ostrość oraz niesportowe zachowanie i to zarówno w kierunku zawodniczek Podhala, jak i Jastrzębia.

Koniec końców wynik udało się dowieźć. Zespół Podhala wygrał 5:1 (0:1, 1:3, 0:1), dzięki czemu z wyjazdu powrócił z 3 punktami!

Mogliśmy wyżej wygrać, ale nie ma co wybrzydzać. dziewczyny mogły podreperować swoje indywidualne konta. Zadowolony jestem przede wszystkim z koncentracji zespoły, bo tego zabrakło w meczu z Tychami. Chociaż i w tym na początku drugiej odsłony również było małe uspokojenie. Nad takimi niepokojącymi uspokojeniami musimy popracować – podsumował trener Zbigniew Podlipni.

SKŁAD:
Furtak (Jordan) – Grzybek, M. Nosal, Mroszczak, Leśniowska, Szopińska – Jarkiewicz, E. Nosal, Bukowska, Leśnicka, Podlipni – K. Gacek, Zamarlik, A. Gacek, Pierwoła, Raducka –Szlachtowska.

Kolejne spotkanie zespół rozegra na własnym lodzie z Polonią Bytom. Ten mecz będzie od naszych zawodniczek wymagał mobilizacji i mocnego walczenia w obronie. Do starcia dojdzie 6 listopada o godzinie 20:00. Już teraz zachęcamy, aby zabukować sobie ten termin i być wówczas z naszym zespołem w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu!