Aktualności

03.10.2021 | Wyświetleń: 726

MHL/CLJ: Piękna wygrana 9:1!

W sobotę "Szarotki" Jacka Szopińskiego przy dopingu własnej publiczności stoczyły bój z Niedźwiadkami Sanok. Mecz został rozegrany w pełni według scenariusza MMKS-u Podhale Nowy Targ i zakończył się efektownym triumfem 9:1!

To spotkanie rozpoczęło się od błyskawicznej szarży Podhala. Już po 2 minutach 33 sekundach Tobiasz Kapica i Marat Saroka stworzyli akcję zwieńczoną trafieniem. Rywale nie pozwolili jednak naszym na nabieranie rozpędu i na kolejne 12 minut gra wyhamowała. Bezbramkową ciszę przerwał Damian Ginda z Sanoka, który trafił w 15 minucie. Ostatnie minuty tercji należały już jednak do "Szarotek". W 19 minucie celnie strzelił Saroka, a w 19:56 Fabian Kapica. Tercja zakończyła się więc wynikiem 3:1.

Na sytuację bramkową w drugiej fazie gry musieliśmy poczekać  9 minut. To wtedy Jakub Trzebunia, Karol Sarniak i Kacper Malasiński przypuścili atak na bramkę Niedźwiadków, w której to… udało się umieścić krążek! Trafił Malasiński. Chwilę później zaatakowali Fabian Kapica i Jakub Malasiński. Bramkarz rywali po pewnym strzale Jakuba, po raz kolejny powitał krążek w swojej bramce. To jednak nie był koniec efektownych trafień. Bramkę w tercji drugiej przewidział jeszcze Kacper Worwa. Trafienie oddał w 33:59.

Do tercji trzeciej Podhale wjechało więc  z dużą, bo wynoszącą aż 5 trafień przewagą. Nasi nie zamierzali jednak wyhamowywać i dla gości przygotowali jeszcze trzy akcje zakończone bramką. W 41:25 strzelił Bochnak, w 51:24 Malasiński, a w 56:26 Saroka!

W tej kolejce MHL graliśmy tylko 1 mecz. Rywalem był Sanok. Zaliczyliśmy udany pojedynek, wygrywając 9:1. Punktowali Saroka - 3, Malasiński Jakub -2, oraz Kapica Fabian , Malasiński Kacper, Worwa Kacper i Bochnak Wiktor. Zagraliśmy w pełni juniorskim składem, łącznie z zawodnikami, którzy ostatnio występowali w ekstralidze. Posiadaliśmy dużą przewagę i tak naprawdę mogliśmy tych bramek strzelić więcej. Nie ustrzegliśmy się też błędów niewymuszonych, ale to jest do poprawy. Cała drużyna, począwszy od bramkarza, poprzez obrońców i na napastnikach skończywszy, zagrała dość dobry mecz , ale posiada jeszcze rezerwy by prezentować się jeszcze lepiej. - skomentował na gorąco trener Jacek Szopiński.