20.09.2021 | Wyświetleń: 579

MHL/CLJ: Piękne zwycięstwo u siebie!

Po sobotniej wygranej w zaciętym meczu z Unią Oświęcim, w niedziele "Szarotki" Jacka Szopińskiego na własnym lodzie spotkały się z MKS Cracovią Kraków i... wygrały 10:5!

Pierwsza tercja była wyrównana. Choć w 7 minucie zaczęli gracze Podhala, to w 13 minucie dominowali goście. Trafili wówczas dwukrotnie i wyszli na prowadzenie. Ostatnie słowo w tej tercji miał jednak Marat Saroka, który po akcji z Jakubem Michalskim punktował w 17 minucie. c

Na rozkręcenie się kolejnej fazy gry musieliśmy poczekać 13 minut. To wtedy punktował Saroka i otworzył serię strzałów. Po nim trafił grający w barwach Cracovii Kiryl Yastrabau, ale to "Szarotki" były w pędzie i w przeciągu 2 minut triumfowały trzykrotnie nad bramką rywali. Zaczął Saroka, później swoje zrobił Kacper Malasiński, a tercję zamknął Kacper Worwa. To przed wjazdem w tercję 3 ustawiło wynik na 6:3.

Prawdziwe emocje dopiero były przed nami. Tercja trzecia przyniosła łącznie 6 trafień z czego 4 MMKS Podhala Nowy Targ. Tobiasz Kapica i Dominik Szlembarski w przeciągu 44 minuty zdobyli dwie bramki, Krzysztof Jarczyk w 55 minucie dołożył swoje trafienie, a mecz zamknął Kacper Malasiński. Finalnie 6 starcie sezonu przyniosło więc zwycięstwo naszych 10:5.

W dniu dzisiejszym zagraliśmy już nieco lepiej w defensywie, co nie znaczy, że dobrze. Czeka nas wiele mozolnej pracy w tej materii niemniej pozwoliło to nam odnieść przekonywujące zwycięstwo. Niektórzy zawodnicy muszą pracować nad emocjami i chłodną głową, bo niektóre kary to wołają o pomstę do nieba. Cały czas mamy ogromne kłopoty kadrowe, praktycznie jeszcze nie zagraliśmy w optymalnym zestawieniu i chyba aż do finałów MHL lub w finałach MP juniorów nie wystąpimy. Powoli ogrywamy nowych graczy. Po dzisiejszej wygranej 10:5 odnotowujemy kolejne 6 punktów i staramy się realizować nasz plan - grać jak najlepiej awansować do play off z jak najwyższej pozycji oraz ogrywać kolejną falę naszej utalentowanej młodzieży. Teraz przerwa w MHL i czas dla Juniorów Młodszych. Czeka ich pierwszy turniej eliminacyjny do OOM w Jastrzębiu.podsumował mecz trener Jacek Szopiński.

SKŁAD: Zając (40 Klimowski) – Słowakiewicz, Michalski, Worwa, T. Kapica, Soroka – Żurawski, Sarniak, Jarczyk, K. Malasiński, Szlembarski – Sulka, Siuty, Pudzisz, Luberda – Danel.