19.09.2021 | Wyświetleń: 535

MHL/CLJ: Grad bramek i zwycięstwo naszych!

Sobotnie popołudnie w Miejskiej Hali Lodowej przyniosło zmagania "Szarotek" Jacka Szopińskiego w 5 meczu ligowym sezonu. Zespołem, który odwiedził Nowy Targ, była Unia Oświęcim. Gra była zacięta - łącznie padło 14 strzałów. Więcej z nich zarezerwowali dla siebie gracze Podhala!

Na akcje zakończone strzałem w tym spotkaniu nie musieliśmy szczególnie długo czekać. Tuż przed rozpoczęciem trzeciej minuty gry, po podaniu Tobiasza Kapicy punktował Kacper Worwa. Cztery minuty później dobrze poprowadzoną akcję zakończył Kacper Malasiński, co zaczęło rozbudzać nadzieje na pozytywny dla Podhala przebieg tego meczu. Rywale nie zamierzali jednak tak łatwo odpuścić i w 14 minucie to oni przejęli inicjatywę i zdobyli bramkę. Dwie minuty później powtórzyli ten wyczyn i mieliśmy remis 2:2. Trafienie z 16:20 nie było jednak ostatnim w tej tercji. Kilkadziesiąt sekund później Unia znowu pokonała naszą obronę i do szatni zjechała z przewagą 2:3.

Oświęcim nie wyhamowywał. Chwilę po rozpoczęciu tercji, Unią odskoczyła "Szarotkom" o kolejną bramkę. Podhale nie zamierzało jednak odpuszczać i od 22 minuty - po bramce Krzyśka Jarczyka - zaczęło odrabiać straty. W ślad za nim poszli kolejno Kacper Malasiński (28:26) i Karol Sarniak (30:50). Nowy Targ był w pędzie. Choć w 32 minucie Unia wyrównała, to w 34 minucie, w 42, 51 znów punktowali gracze Jacka Szopińskiego. Trafiali kolejno Dominik Szlembarski, Marat Saroka i ponownie Szlembarski. Jego bramka nie okazała się jednak ostatnią w tym meczu. Na 5 sekund przed końcem punktował Mateusz Filipowicz z Unii i ustanowił wynik na 8:6 (2:3, 4:2, 2:1).

Emocji w tym meczu – nie brakowało!

SKŁAD: Klimowski – Michalski, Worwa, T. Kapica, Soroka, Żurawski – Sarniak, Jarczyk, K. Malasiński, Szlembarski, Sulka – Siuty, Pudzisz, Luberda, Bury, Danel.