Aktualności

04.09.2023 | Wyświetleń: 1250

Szkoła Mistrzostwa Sportowego SMS Podhale - uroczyste otwarcie nowego roku szkolnego 2023/2024.

Hokeiści SMS Podhale Nowy Targ pierwszego września rok szkolny rozpoczęli od sportowej rywalizacji rozgrywając dwa mecze na wyjeździe w Czechach z drużyną rówieśników HC BOBRI VALASSKE MEZIRICI

W pierwszy dzień meczowy drużyna Podhala miała zdecydowanie większą przewagę nad gospodarzami wygrywając 7:0

Drugi dzień rywalizacji za wspólnym porozumieniem, gospodarze z Czech wzmocnili się kilkoma starszymi kolegami z rocznika 2006 (gdzie należy zaznaczyć, że Podhale grało młodszym zespołem rocznikiem 2007/2008 ). Mecz był bardziej twardy, mocniejszy na bandach, narzucony stylem gry rywala, ale w tej kwestii Górale również nie ustępowali. Po dwóch tercjach Podhale wygrywało 9:2 co spowodowało, że w trzeciej tercji nastąpiło mocne rozluźnienie w zespole trenera Marka Ziętary i wynik sparingu kontrolnego zakończył się na 10 :6 dla Szarotek z Nowego Targu.

Trener Marek Ziętara podsumował spotkanie następująco: " Za tydzień startuje liga dlatego bardzo potrzebowaliśmy takiego sprawdzianu po okresie przygotowawczym. W obu spotkaniach dałem pograć wszystkim zawodnikom, aby zobaczyć ich obecną dyspozycję. Myślę że wyjazd należy uznać za udany sportowo i organizacyjnie. Sparingi pokazały mi nad czym jeszcze musimy popracować w ostatnim tygodniu przed startem ligi mając drużynę w komplecie. "

Natomiast wracając do kwestii szkolnych dotyczących rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 drużyna hokejowa SMS Podhale Junior Młodszy, posiada na ten sezon trzech bramkarzy i 17 zawodników w polu gry. Trener widzi jeszcze jedno miejsce wolne dla przyszłego kandydata do drużyny, ale jak sam określił musi dobrze się przyglądnąć, kto spełni wymogi uzupełnienia składu i na jakiej pozycji ?

 Dzięki współpracy z Klubem NKP Podhale Nowy Targ sekcja hokejowa może ładnie się rozwijać na Podhalu. Duże uznanie jest również dla Dyrekcji Internatu Bursa w Nowym Targu za wspaniałe przygotowanie obiektu do nowego sezonu szkolnego - nasi zawodnicy/uczniowie bardzo chwalą sobie pobyt w internacie. Duże uznanie również jest dla dyrekcji szkoły Państwa Kopeć za pracę dydaktyczną nad uczniami w szkole i nawiązanie dobrych relacji pomiędzy uczeń a nauczyciel w szkole.

film  https://drive.google.com/file/d/16duiQSnSxXFJacS9Iz71yrj9pgYy9A-V/view?usp=sharing

Tomasz W. 

 

Powrót