Aktualności

09.01.2023 | Wyświetleń: 445

Młodzik Liga Ogólnopolska - drugi mecz w Oświęcimiu

Po meczu zwycięskim Podhala w Nowym Targu przyszedł czas na wyjazd do Oświęcimia

Zawodnicy SMS MMKS Podhale Nowy Targ udali się w niedzielny poranek do Oświęcimia, gdzie podopieczni trenera Marka Ziętary rozegrali swój kolejny mecz w ramach ligi młodzika. Po wczorajszej wygranej na własnym lodzie 5-1, wydawało się że młodzi górale są na fali i dzisiaj także zainkasują komplet punktów. Podopieczni Marka Ziętary stwarzali sobie kolejne sytuacje, lecz krążek za nic w świecie nie chciał wpaść do bramki gospodarzy, której strzegł świetnie dysponowany dzisiaj Jóźwiak. Wynik bezbramkowy utrzymywał się aż do 56 minuty, kiedy to Węglarczyk uderzył z linii niebieskiej a będący przed bramka gospodarzy Rusnak zmienił tor lotu krążka dając tym samym Szarotkom prowadzenie. Gospodarze jednak nie zamierzali się poddać i na dwie minuty przed końcem Kot wyrównał w zamieszaniu podbramkowym.Tak więc do wyłonienia zwycięzscy potrzebna była dogrywka a w niej najpierw Górale mieli liczebną przewagę której nie wykorzystali a później sami musieli bronić się w osłabieniu.,ktorego gospodarze także niewykorzystali. A wiec potrzebne były rzuty karne a te lepiej wykonywali zawodnicy Podhala i to oni ostatecznie zainkasowali zwycięstwo i dwa punkty. W meczu tym trener Ziętara stacil także dwóch zawodników, którzy z powodu kontuzji nie dokończyli tego spotkania i udali się do szpitala. Wstępne diagnozy nie są optymistyczne. Zawodnikom życzymy szybkiego powrotu na lód a całej drużynie gratulujemy walki do końca i wygranej na ciężkim Oswiecimskim terenie