13.03.2022 | Wyświetleń: 527

PLHK: Ostatni mecz sezonu u siebie i wygrana!

Szarotki PLHK w doskonałym stylu zamknęły zmagania w Miejskiej Hali Lodowej. Grając ostatni mecz przed własną publicznością w tym sezonie, ładną grą zapewniły sobie zwycięstwo nad drużyną UKH Białe Jastrzębie i dostarczyły nam wszystkim po drodze moc emocji!

Podopieczne trenera Zbigniewa Podlipniego od początku tego starcia, które jak warto dodać było trzecim z cyklu meczem o 5-9 miejsce w tegorocznych rozgrywkach, czuły się dość pewnie. Umieszczenie krążka po raz pierwszy w bramce rywalek zajęło im zaledwie 1:47! Atak przypuściły Anna Leśnicka i Julia Raducka, która punktowała. W tercji otwierającej to spotkanie dziewczyny strzeliły jeszcze jeden raz. Na 40 sekund przed końcem z akcją wyszły Klaudia Wielkiewicz i Magda Mroszczak, która podanie Wielkiewicz zamieniła na celny strzał.

W tercji drugiej dziewczyny kontynuowały dobrą grę, ale punktowanie rozpoczęły dopiero pod koniec tercji. W 36 minucie trafiła Amelia Węgrzyniak, w 37 Magda Mroszczak i w 39 Milena Szlachtowska. Rywalki nie zdołały odpowiedzieć.

Zrobiły to dopiero w ostatniej fazie gry. Dokładnie w 41 minucie gry rywalki wyprowadziły akcję zespołową i zmieniły wynik na 5:1. "Szarotki" nie powiedziały jednak jeszcze ostatniego słowa i za sprawą Adriany Szopińskiej i Anny Leśnickiej podwyższyły wynik na 7:1. Strzały padły kolejno w 44 i 46 minucie. Zwycięstwo powędrowało na konto Nowotarżanek! 7:1 (2:0, 3:0, 2:1).

Gratulacje!

SKŁAD: Furtak - Wielkiewicz, M. Nosal, Mroszczak, Szopińska, Leśniowska - A. Gacek, K. Gacek, Raducka, Leśnicka, Podlipni - E. Nosal, Fryźlewicz,  Bukowska, Węgrzyniak,  Szlachtowska - Kowalczyk, Rokicka.

TRENER: Zbigniew Podlipni.

W sobotę 19 marca dziewczyny stoczą kolejny mecz o 5-9 miejsce. Tym razem zagrają na wyjeździe z Cracovią.